Utkání KP_ podzim 17

Občanské sdružení  FK Sedmihorky  :  TJ  Desná v Jizerských horách   7  :  3

Naši borci sehráli další kolo KP mladších žáků , v sobotním dopoledni , na travnatém hřišti v Sedmihorkách.

Nastoupili jsme v této sestavě:

Jaroslav Blažek, Jan Bambusz, Matěj Lamač , Míša Ngueyen , Alex Rais ,Míša Quirsfeld, Dan Jegyinak,

Tadeáš Jakub , Matěj Sodomka, Vítek Lhotský  a Jakub Petřík.

V prvním poločase měli domácí míč častěji pod kontrolou a po zásluze jej vyhráli  2  :  0.   Naši  borci byli

trochu zakřiknutí, vypracovali si  asi tři brankové příležitosti, ale gól nedali.

O poločase jsme si řekli, že se  zápasem se dá něco udělat, že je to hratelný soupeř a  je nutné jen vstřelit

kontaktní branku.  To se však ze začátku druhého poločasu  nepodařilo, naopak domácí nám utekli na rozdíl tří branek.

První branku naši hráči vsítili  ve 32. minutě utkání , prosadil se Míša Quirsfeld. Najednou naši borci byli včas na míči

a utkání dostalo z naší strany zcela jiný rozměr. Ale domácí opět po pěkné akci nám odskočili na rozdíl  3 branek, v 36 minutě.

Následně ve 45 minutě naší druhou branku vsítil Alex Rais. Za stavu  4  :  2  pro domácí , naši kluci začali soupeře trochu

přehrávat a byla evidentní snaha všech hráčů utkání vyrovnat. V 55.minutě, po faulu v pokutovém území na Tadeaše

Jakuba, ten samý hráč proměnil pokutový kop, stav 4 :  3.  Najednou byl rozdíl ve skóre jen 1 gól.

Dá se však říci, že vlastně hned z rozehrávky nám domácí tým  velmi rychle vstřelil  další branku a opět nám odskočil

ve skóre, na rozdíl 2 branek.  Následně do konce zápasu přidal další dvě branky, když naši borci již cítili, že utkání nezvrátí.

Co nám utkání řeklo?

Proti kvalitnímu soupeři, naši kluci odehráli vcelku slušnou fotbalovou partii.

Většina našich hráčů střídá lepší okamžiky s těmi horšími.  Je škoda, že nejsou schopni

odehrát celý zápas fotbalově, bojovně, s odhodláním a s touhou po vítězství.

Jsme rádi, že se nám do týmu vrátil uzdravený Míša Quirsfeld a hned se uvedl gólem.

I přes prohru však celý tým zaslouží pochvalu.

Zapsal:   Z.Jakub - trenér

TJ Desná v Jizerských horách  :  FC  Nový Bor     0  :  6

V dalším kole krajského přeboru MŽ jsme přivítali na svém hřišti celek ,

který se pohybuje na špici tabulky.  Hned od začátku utkání bylo patrné  proč .

Celoplošný pohyb soupeře našim klukům působil neskutečné problémy. Z toho

pramenily chyby v našich zadních řadách a často naši borci nestíhali.  Soupeř toho dokázal

plně využít. Během prvního poločasu nám vstřelil tři branky a dá se říci, že rozhodl o utkání, které měl

plně pod kontrolou. Naši hráči soupeřovu branku téměř neohrozili.

Do druhého poločasu jsme si řekli, že se pokusíme zápas ještě zdramatizovat.

Ve skutečnosti to bylo pouze přání, které se nepovedlo splnit.

Naši kluci byli i v průběhu druhého poločasu všude později, soupeř je převyšoval v kombinaci,

zdravé agresivitě  a bohužel i v chuti uspět.

Tento zápas se nám nepovedl a musíme sportovně přiznat, že to byl první soupeř, který nás

skutečně přehrál. V druhém poločase nám vstřelil ještě tři branky a rozhodl o svém jednoznačném vítězství.

Co nám utkání  řeklo?

Lámu si hlavu s tím, proč jeden týden v Semilech kluci odehrají  velmi kvalitní zápas a druhý týden,

navíc v domácím prostředí, zápas absolutně nezvládnou .

Jedno je  jisté, bez plného nasazení všech hráčů na hřišti to nepůjde.

Zapsal:  Z.  Jakub

SK SEMILY  :  TJ DESNÁ v Jizerských horách   4 :  3

Další utkání naši mladší žáci sehráli na travnatém hřišti v Semilech, proti velmi

šikovným hráčům domácího týmu. Ti se hned v úvodu ( ve 2.minutě) utkání ujali vedení  1 :  0, po

zaváhání naši obrany. Nedůslednost našich obránců občas nechápu, už vzhledem k tomu, že je

nabádáme k důslednému bránění a zodpovědnosti. Hra ze začátku utkání však byla vyrovnaná

a v 9.minutě vyrovnal na 1 : 1 Tadeáš Jakub.  Ten samý hráč přidal druhý gól v 11 minutě a obrátil

skóre v náš prospěch. V té době naši kluci měli trochu více ze hry, byli častěji na míči a hráli to, co

od nich chceme. Zodpovědný a důsledný přístup jim vydržel do 22. minuty, kdy domácí vyrovnali.

Od 20.minuty to byli domácí, kteří byli více na míči a hráli důrazně a začali hrát i tvrdě. Najednou naši

borci nestíhali a byli ve většině soubojů pozdě. Do šaten jsme odcházeli za stavu  3  : 2  pro domácí,

protože jsme dostali zcela zbytečný gól v poslední minutě. Naše špatné vyvezení míče, zbytečný prohraný souboj

a dlouhá přihrávka na útočníka domácích, který ve zcela otevřené naší obraně si již věděl rady, jak zakončit.

O poločase jsme si řekli, že hrajeme zcela vyrovnané utkání s domácími a že se pokusíme utkání zvrátit.

Do druhého poločasu jsme vstoupili  vcelku úspěšně. Ve 36.minutě na 3 :  3 vyrovnal opět Tadeáš Jakub.

V té době utkání bylo zcela otevřené. Naši kluci zahodili několik příležitostí , ale i soupeř je měl.

Utkání nakonec rozhodla penalta, kterou domácí Jakub Reichl s přehledem proměnil.

Zápas nakonec skončil naší prohrou  3  :  4.

Sestava našich borců:

Jiří Doležal , Marek Laibl , Alexandr Rais , Jan Bambusz, Jan Čermák , Míša Ngueyen, Matěj Lamač ,

Matěj Sodomka, Vítek Lhotský , Marek Malý  a Tadeáš Jakub

Odehráli jsme vcelku pohledné utkání, ve kterém byli šťastnější domácí, díky proměněné penaltě!

I přes prohru  však musím naše hráče za předvedený výkon  a snahu všechny pochválit.

Konečně se střelecky chytil Tadeáš, který zaznamenal první hattrick v kategorii MŽ.

Abychom však mohli být proti takto kvalitnímu soupeři výsledkově úspěšní, potom musíme zvládnout

I taktické dispozice, které hráči dostávají od trenérů.

Na plnění taktických pokynů budeme muset zapracovat, abychom zbytečně neztráceli takto odehraná utkání.

Zapsal:  Z. Jakub - trenér

TJ DESNÁ  v Jizerských horách  :  VTJ RAPID Liberec     3 :  5

V sobotu jsme na svém hřišti přivítali liberecký VTJ Rapid a utkání kluci začali

v pohodě.  Brzo jsme vedli  2  :  0 , poté  3  :  1  a dá se říci, že jsme soupeře přehrávali

a do velkých šancí jej nepouštěli.  Soupeř fotbalovost v této době nahradil tvrdostí

až bezohledností vůči soupeři a postupně nám ze hry vyřadil 4 hráče základního kádru.

Cílené zákroky kopačkou  na kolena , dupnutí kopačkou na ruku ležícího protihráče,

nebo zezadu sestřelení útočníka, když střílí na branku, to jsou čtyři rozhodující momenty

utkání, které jsme nakonec prohráli  3  :  5 , za poločasového stavu  3  :  3.

Tyto zápasy dětí by měli pískat rozhodčí, kteří budou hlavně chránit zdraví dětí  a zohlední,

co je tvrdost a co je již záludnost!  Bohužel záludných zákroků soupeř použil několik

a rozhodčí je nepotrestal, naopak je toleroval a vznikaly z toho zbytečné dohady!

Klukům, kteří nakonec zápas dohráli patří poděkování, že si sáhli na dno svých sil a

zastoupili zraněné kamarády.

Naše branky vstřelili:  Michael Quirsfeld , Honza Bambusz  a Tadeaš Jakub

Zapsal:  Z.Jakub - trenér

Těsné , ubojované , ale přece jen vítězné utkání …

FK Turnov  -   TJ Desná v Jizerských horách     1  :  2

Naši borci se, v dalším kole Krajského přeboru mladších žáků, představili na travnatém hřišti

V Turnově, kde se střetli  s domácím týmem. Po sobotním vydatném dešti, jsme se obávali hlavně

terénu, neboť zápas se odehrál na travnatém hřišti. Naštěstí  s terénem se naši kluci vyrovnali velmi

rychle a začali první poločas vcelku i fotbalově  kvalitně.

Domácí tým měl možná trochu více míč v držení, ale naši borci  měli  kompaktní obranu a hrozili

z útočných akcí.  Fotbalovostí jsme se domácím  vyrovnali a tak byl k vidění velmi slušný výkon

obou týmů.  Naši  borci však v prvním poločase byli i úspěšní střelecky.  Branky vsítili  :  Petr Déva

a Míša Ngueyen.  Několik dalších šancí naši kluci již neproměnili a na straně domácích asi dvě tutovky

vychytal Jirka Doležal.  První poločas tedy skončil za stavu 0 :  2  pro naše kluky.

Po přestávce do druhého poločasu nastoupili domácí s enormní snahou o vyrovnání. Byli dravější,

a dá se říci, že jich bylo plné hřiště .Bylo vidět, že nechtějí toto utkání prohrát.  Naopak naši kluci

najednou byli ve většině soubojů později a dostávali se pod tlak.

Tak jako v minulých utkáních, ve druhém  poločase některým hráčům docházel dech.  Je to vcelku

pochopitelné, neboť většina kluků odehrála ještě zápas za starší žáky.  Soupeř nás dostal pod tlak,

kterému naše obrana odolávala, ale přece jen jednu branku nám domáci vstřelili. Naštěstí  víc jsme

domácím nedovolili a  kluci nakonec utkání zvládli  a zvítězili  2  :  1.

A jak je napsáno v úvodu, utkání bylo poctivě ubojované.

Vítězná sestava:

Jiří Doležal , Dominik Brei , Marek Laibl, Alex Reis , Jan Bambusz , Michael Quirsfeld, Míša Ngueyen ,

Matěj Sodomka , Matěj Drda , Petr Déva  a Jan Čermák.

Většina hráčů odvedla mimořádný kolektivní výkon,  s touhou  v utkání zvítězit!

Za to je třeba kluky pochválit.

TJ DESNÁ  - Sportovní klub SUDENEC    10  :  2

Ve svém třetím utkání, naši kluci nastoupili poprvé v domácím prostředí, proti silnému a fyzicky vyspělému

soupeři ze Studence. Z utkání jsme měli trochu obavy, neboť stejný soupeř nás na posledním turnaji  v Semilech

přehrál. Dnešní den však jednoznačně patřil našim borcům.

O vývoji celého utkání rozhodl první poločas, který byl jednoznačně nejlepší ze všech odehraných, nejen výsledkově, ale i herním

projevem všech hráčů.  O branky se postarali : Míša Quirsfeld  2 branky , Mára Malý  2 branky , Matěj Lamač  1 branka a Tadeáš Jakub

1 branka. Po prvním poločase  naši borci vedli nad soupeřem  6  :  0.  Co bylo velmi příjemné zjištění ?  Naši záložníci se včas vraceli

a  naši obránci velmi důsledně bránili a soupeře nepouštěli do vyložených brankových situací. Dá se říci, že jsme poločas měli zcela

pod kontrolou!

O přestávce  jsme si řekli, jak budeme hrát  v druhém poločase.  Domníval jsem se, že si kluci odpočinou a budou

pokračovat  ve stejném herním projevu. To se však nestalo. Do druhého poločasu  naopak vstoupil mnohem lépe soupeř,

najednou byl častěji na míči, jeho hráči byli daleko rychlejší a  naši borci byli ve všech soubojích později!  Pochopitelně

jsme se nevyvarovali v obranné činnosti chyb a soupeř  snížil.  Nakonec  i v druhé části hry jsme zvítězili v poměru  4  :  2.

O branky se postarali : Míša Quirsfeld  1 branka , Mára Malý  2 branky  a Tadeáš Jakub  1 branka.

Jiří Doležal, Dominik Brei , Michael Quirsfeld, Matěj Lamač , Marek Laibl , Alexandr Reis , Matěj Drda , Tadeáš Jakub,

Marek Malý ,Jan Bambusz, Petr Déva a  Míša Ngueyen

Všichni  kluci zaslouží pochvalu za odvedené výkony.

Již druhý zápas máme velmi kvalitní první poločas utkání!

V druhých poločasech se naše hra částečně vytratí a rozpadne. Je to však pochopitelné, neboť většina kluků hraje v jeden

den dva zápasy, z toho jeden na celé hřiště, což je velmi náročné.

Co  je pozitivní!

I když se herně nedaří , kluci bojují a rvou se o výsledek a to je pro nás důležité.

Zapsal:  Zd.Jakub - trenér

___________________________________________________________________________________________________________________________________

Podještědí/Hodkovice  - TJ Desná v Jizerských horách   2  :  3

Druhé venkovní utkání jsme odehráli na travnatém hřišti v Hodkovicích a připsali jsme

si tři body do tabulky, za první  vítězství v soutěži.

V prvním poločase naši borci byli fotbalovější, měli řadu pěkných kombinačních akcí, kterým však

chybělo to správné zakončení. Několik slibných akcí zastavil rozhodčí, pro postavení mimo hru našich

útočníků ve vápně.  Přesto jsme ve 20 minutě vedli dva nula, po pěkných individuálních akcích Miši

Quirsfelda. Postupem času některým našim hráčům docházela „štáva“ a soupeř převzal aktivitu na svoji stranu.

Kluci se bránili tlaku soupeře vcelku úspěšně. Několik minut před koncem, jsme dostali kontaktní branku,

po zbytečném otálení naši obrany. Do konce prvního poločasu se již nic nestalo a tak jsme zaznamenali

první vítězný poločas v soutěži.

O přestávce jsme si řekli, jak budeme hrát v druhé půli. Řada kluků odehrála i utkání starších žáků a bohužel

Jim v druhém poločase již chyběla síla a energie. To byl důvod, proč soupeř měl stále více ze hry. Naši kluci při

rohu soupeře správně nepokryli útočící hráče a soupeř vyrovnal stav utkání na dva : dva.

Po tomto vyrovnávacím gólu soupeře, naši borci opět trochu přidali, byli daleko dravější a bojovnější a po

zásluze Marek Laibl vsítil  vítězný, byť  šťastný,  gól.

Za enormní snahu a touhu po vítězství, to bylo vítězství zasloužené.

Pokud funguje kostra týmu, potom hrajeme pohledný, mnohdy i kombinační fotbal a soupeře přehráváme.

Velmi důležitým  stavebním prvkem je post brankaře. Tomáš odvedl perfektní práci a mnohdy kluky podržel

jistým zákrokem.

Sestava:  Tomáš Pavlíček, Matěj Lamač, Marek Laibl, Alex Rais, Marek Malý, Michael Quirsfeld, Tadeáš Jakub

Jakub Poselt , Jan Čermák  a Matěj Drda.

Všichni kluci zaslouží pochvalu za snahu, za bojovnost a touhu po vítězství.

Je škoda, že ze zdravotních důvodů nemohl do utkání nastoupit Jan Bambusz.

Zapsal:  Z.  Jakub - trenér

ARSENAL Česká Lípa  :  TJ DESNÁ v Jizerských horách    6  :  1 .

Většina hráčů A týmu mladších žáků, měla za sebou utkání na velkém hřišti.

Zápas však začali aktivně, fotbalově a dá se říci, že naši borci měli daleko více ze hry, než domácí.

Bohužel jsme některé akce správně nezakončili, naši kluci zahodili tři vyložené šance, které volaly po brance!

Pochopitelně přišel trest domácích. Z rohového kopu jsme dostali gól!!??

Takto kuriózní branku jsem dlouho neviděl.

Po obdržené brance naši borci opět tlačili, snažili se o útočení a opět vyprodukovali několik pěkných akcí.

Bohužel žádná branka v síti domácích z toho nebyla. Kluci si  nevěděli rady s čtyřčlenným obranným

valem soupeře.  A jak to ve fotbale bývá,  nedáš – dostaneš!  Domácí nám vstřelili druhý gól z brejkové akce!

I za stavu  2 : 0 jsme měli více ze hry, soupeře jsme přehrávali, většinu soubojů kluci vyhrávali, ale nedostávali

se do brankového zakončení.

Návod, jak vsítit branku domácímu brankaři , ukázal Marek Malý, ranou ze střední vzdálenosti po zemi.

První poločas skončil za stavu  2  :  1  pro domácí. V každém případě jsme stále byli ve hře a kluci cítili šanci na

přijatelný výsledek.

Do druhého poločasu naši borci nastoupili s odhodláním stav změnit.  To se však nepovedlo, neboť po nedorozumění brankaře

s obráncem, jsme nabídli soupeři odskočení na rozdíl 2 branek. I přes tento nepříznivý stav se kluci prali o výsledek.

Důsledkem toho byl stále souvislejší tlak na branku domácích. Najednou  jsme byli nebezpeční před brankou a vypracovali

jsme si dvě mimořádné příležitosti, v podobě dvou pokutových kopů.

Obě penalty však naši kluci neproměnili!!

Za stavu 3 : 1 , po neproměnění dvou pokutových kopů, jsme obdrželi čtvrtý gól, opět po brejku domácích.

Za stavu 4 :  1 se naše hra rozpadla, kluci cítili, že utkání je ztracené a zbytek utkání dohráli. Domácí  naopak byli na koni

a přidali nám další dvě branky. To však již není podstatné.

Proti silnému soupeři naši kluci odehráli velmi kvalitní utkání, kdy po většinu hry byli fotbalovější !

Chybí nám důraz a přesnost v zakončení v předbrankovém prostoru!

Naši borci si neumí poradit s důsledným obranným valem 4 – 5 hráčů soupeře.

Pokud si dáme tři laciné („vlastní!“) branky , potom nemůžeme uspět!