Utkání podzim 17

Sedmihorky - TJ Desná 4:0 (2:0)

Po delší době konečně výkon o kterém se dá říci "fotbalový".Kluci se dnes snažili skutečně hrát fotbal,držet balon a zbytečně se ho nezbavovat.Osobně si myslím,že i sami hráči musí mít z takovéhle hry radost a nejenom trenér.Za stavu 0:0 jsme dokonce měli dvě brankové příležitosti a to je myslím velký posun.Hlavně aby si kluci uvědomili,že fotbal jde hrát i se staršími soupeři a svůj dnes velice dobrý výkon dokázali zopakovat.

Zapsal: J.D.

____________________________________________________________________________________________________________________________________

TJ Desná - FC Nový Bor 0:9 (0:4)

Jediným,kdo splňuje představy trenéra je bohužel pouze Míša Nguyen a to je strašně málo.Toho tímto chválím za skvělý výkon v tomto utkání,snad se příště přidá i někdo další...

SK Semily - TJ Desná 15:0 (6:0)

K tomuto utkání se trenérovi TJ Desné těžko hledají slova,naši hráči nesplňují a neplní snad vůbec nic,co se snažím klukům dostat do jejich hlav.Vůbec si nemyslím,že kluci jsou fotbalově o takový parník pozadu(samozřejmě je tady velký fyzický rozdíl 2-3let),ale v hlavě jde většina kluků na hřiště již poražena bez sebemenší snahy s utkáním něco udělat.Velký podíl na těchto nelichotivých prohrách je hlavně v hlavách našich hráčů.Fotbal se dá hrát s každým soupeřem,ale nesmím jít na hřiště již předem poražený!!!

TJ Desná - VTJ Rapid Liberec 0:10 (0:4)

Nevýrazný a zakřiknutý výkon našeho oslabeného týmu nemohl absolutně zaskočit našeho soupeře z Liberce,který navíc vévodí tabulce KP.Kluci bohužel svou "vyplašeností" a zbrklostí mnoho branek našim soupeřům navíc darují,aniž by se o to soupeř nějak zvlášť zasloužil.Přitom se i s tímto soupeřem dal hrát fotbal,což si kluci ověřili v několika málo světlých chvilkách v druhém poločase,kdy se snažili držet míč pod svou kontrolou.Bohužel těchto chvilek bylo jako šafránu.Tak snad jediné plus tohoto utkání bych viděl v několika okamžicích,kdy jsme soupeře dobře vystavili do ofsajdového postavení.Učíme se pomalu,ale jistě....

Turnov - TJ Desná 12:0 (9:0)

Velice slabý pohyb,neplnění pokynů trenéra,strach ze soupeře to byly hlavní nedostatky našeho týmu v prvním poločase proti velice dobrému soupeři z Turnova.Výsledkem byl katastrofální stav skóre v poločase.Druhý poločas jsme začali mnohem aktivněji,zhruba 10minut jsme hráli se soupeřem vcelku vyrovnanou partii,poté jsme opět začali kupit jednu chybu za druhou a pouze díky špatné koncovce domácích neskončilo utkání hrozivějším výsledkem.Asi jediným hráčem našeho týmu,který by zasloužil pochvalu je Lukáš Klein,který se jediný snažil hrát fotbal,ale bohužel nenašel v našem týmu snad jediného pomocníka.A to je bohužel strašně málo proti jakémukoliv soupeři,natož proti fotbalovému Turnovu.

Pevně věřím,že si kluci ze svého nevydařeného vystoupení vezmou poučení do dalších utkání.I takováto utkání jsou pro náš hodně mladý tým velkou zkušeností!!!

TJ Desná - SK Studenec 1:3 (1:0)

Výborný první poločas jsme odehráli proti jasnému favoritu ze Studence.Skvělý pohyb a dobře organizovaná obrana dělalo našemu mnohem více fyzicky zdatnějšímu soupeři velký problém.A tak jsme se dokonce ve 35.minutě ujali vedení,kdy Honza Petřik skvěle a hlavně včas uvolnil Míšu Quirsfelda,který samostatný nájezd na hostujícího brankáře proměnil s bravurou.Do kabin jsme šli s nečekaným vedením 1:0.

Druhý poločas začal očekávaným náporem favorizovaných hostí,kteří přece jen oplývali mnohem fyzicky vyspělejším týmem.Našim borcům už přece jenom docházel "kyslík" a přetížená obrana kupila chyby.Z jedné takové chyby po úniku po levé straně a po centru byla úplně volná Linda Zahradníková a vyrovnala jednoduše na 1:1.Pak jsme ještě dokázali vzdorovat dalších skoro 15minut,když se opět ve vápně prosadila Linda,1:2.V závěru ještě soupeř upravil výsledek ve svůj prospěch na 1:3,přesto bych byl dnes za svůj tým pyšný,za jejich skvělý pohyb a hru v prvním poločase,velký příslib do dalších utkání a hlavně do další budoucnosti tohoto týmu.Dále musíme pracovat na větší fotbalovosti a přehledu ve hře.

Hodkovice/Podještědí - TJ Desná 0:2(0:1)

Historicky prvního vítězství v KP starších žáků se dočkal náš mladý tým již ve druhém kole.Naše první vítězství se rodilo velice ztěžka,kluky z Hodkovic jsme sice v prvním poločase fotbalově přehrávali,ale naše celkem povedené akce často zastavoval praporek pomezního rozhodčího signalizující postavení našeho hráče v offsidu.To bude ještě dlouho velký problém pro naše mladé hráče.Přesto jedna povedená akce skončila v síti domácích a naším prvním střelcem byl Honza Petřik.

Druhý poločas nás domácí tým dlouho tlačil před naší branku,ale jeho snaha o vyrovnání byla hodně platonická.Proto jsme se opět prosadili my rychlou akcí do otevřené domácí obrany,kterou perfektně zakončil Marek Malý a zvýšil naše vedení na konečných 0:2.

Za dnešní výkon bych kluky pochválil za snahu a bojovnost,přesto budeme muset ještě hodně pracovat na větší fotbalovosti a přehledu ve hře.

ARSENAL Česká Lípa  :  TJ DESNÁ v Jizerských horách    11  :  0

V prvním poločase nás domácí přehrávali jak kombinačně, tak i rychlostně. Ve většině soubojů jsme

byli později. S narůstajícím skóre domácí řadu akcí kombinačně přehrávali a naši kluci svoji bojovností

získávali řadu míčů. Najednou byla vidět z naší strany občas i pěkná kombinační akce, která však končila

většinou na úrovni velkého vápna, kdy si kluci nepohlídali ofsajdové postavení.

První poločas tedy skončil za stavu  8 :  0 pro domácí.

Druhý poločas již nebyl tak jednostranný, najednou se hrál fotbal na obě strany a to i za našeho přispění!

Bohužel naše akce skutečně končili na vápně domácích. Naši hráči se budou muset naučit respektovat ofsajdové

postavení, neboť řadu pěkných kombinačních akcí nám zastavil rozhodčí postavením našich útočníků za obranou domácích.

V druhém poločase nám domácí vsítili ještě tři branky.

V první konfrontaci ,se staršími soupeři, naši kluci  ukázali náznaky fotbalovosti, bojovnost a snahu. To jim určitě

nelze upřít. S postupem času se také vyrovnali s respektem k soupeři, který byl fotbalově vyspělý a věkově zkušenější!

Co nám utkání řeklo?

S takto mladým týmem nás může čekat příjemnější fotbalová budoucnost, pokud kluci na sobě budou dále pracovat.

Na čem stavět rozhodně máme.

Utkání nám také ukázalo, co pro družstvo znamená dobrý brankář. Musím pochválit Tomáše, který naši branku zachránil

v mnoha  akcích soupeře, svými kvalitními zákroky.

Zapsal:  Z.Jakub - trenér