1. kolo  - 1. A třída LKFS 2018/2019      -   sobota 11. srpna 2018

FK RYNOLTICE – TJ DESNÁ     5 : 1   (1:0)
sestava Desná:                                                      DOUBEK Stanislav
                 77. KOPAL Martin (Pfeifer)
                 84. PIVNIČKA Michal (Veselouš)
Rozhodčí:  MAŘATKA Karel, RYMPLER Roman, MARUŠKA Radek
Delegát: ŘEHÁČEK Lubomír
ŽK : 2:1 (Doubek)        ČK: bez                                                Diváků: 100

Po vydařené generálce se Železným Brodem jsme odjížděli do Rynoltic v dobré náladě, ale absence
kapitána P. Kořínka a z tohoto důvodu změna rozestavení měla na náš výkon výrazný vliv, navíc se
přidala řada individuálních chyb, nedostatek důrazu v osobních soubojích, nedůsledné obsazování a
řada nepřesností vedla k zaslouženému vítězství domácích.
Domácí šli do vedení již v 10. minutě, když se trefil přesnou střelou z trestného kopu z rohu vápna
Tomáš KOTEK a Doubek na střelu nedosáhl 1:0. Ve 14. minutě po dlouhém autu domácích
skákal míč vápnem, Doubek vytěsnil balon na tyč. V 16. minutě našel dlouhým výkopem Doubek
Ježka, ten místo střely z jedné volil nepřesnou přihrávku na Veselouše. V 19. minutě vyrazil domácí
gólman nebezpečnou střelu Pfeifera na roh, po něm se dostal na vápně do zakončení Mejsnar, jeho
dělovku brankář na dvakrát zlikvidoval. Ve 29. minutě kryl dobrým zákrokem na čáře Doubek střelu
T. Kotka po rychlém protiútoku. Ve 35. minutě našel centrem Veselouš ve vápně Pfeifera, ten sklepl
balon na Nguyena, jehož střela těsně minula vzdálenější tyč. Ke konci poločasu vyrazil Doubek nejprve
na roh střelu Kopice z 25m, poté z cca. 18m vyrazil rovněž na roh u vzdálenější tyče střelu T. Kotka.
V prvním poločase jsme byli domácím ještě vyrovnaným soupeřem, ve druhé půli však již domácí
dominovali a především čtvrthodinka od 50. minuty rozhodla o výsledku utkání.
V 51. minutě kryl Doubek střelu z trestného kopu (nařízený za jeho ruku mimo vápno, když se vyhýbal
protihráči, který mu bránil v rozehrání) T. Kotka. O minutu později prošla přihrávka domácích středem
hřiště na rozběhnutého Martina KOTKA, ten postupoval sám na branku, Doubek vyběhl a snažil se
snížit střelecký úhel, ale domácí hráč ho mazácky obstřelil 2:0. O deset minut později se uvolnil ve vápně
Tomáš KOTEK a vyběhnuvšího Doubka přeloboval 3:0. V 65. minutě nachytal Doubka, který byl příliš
vysunutý z branky, opět Tomáš KOTEK a lobem ho překonal 4:0. V 68. minutě se na penaltě dostal
ke střele Pfeifer, na ránu byl gólman připraven. V 83. minutě byl ve vápně faulován Karel, nařízenou
penaltu proměnil s přehledem V. KOŘÍNEK 4:1. Konečnou podobu výsledku dal v poslední minutě
domácí ČADEK 5:1.
Dnešní hra a předvedený výkon našeho týmu není tím co si v podzimní části sezony představujeme.
Budeme se muset v dalších utkáních vyvarovat chyb a zlepšit výkon ve všech činnostech.