Utkání U13_podzim 2018

KP U13

TJ Desná - Arsenal Č.Lípa 11:1(5:1)

TJ Desná v Jizerských horách – FK Arsenal Česká Lípa z.s.     11  :   1

Za  příjemného slunečního počasí , naši borci nastoupili k čtvrtému soutěžnímu utkání mladších žáků, na travnatém

hřišti  v Zásadě. K tomuto soutěžnímu klání jsme odjížděli s vědomím, že proti nám stojí kvalitní soupeř, který

nás plně prověří. Kluci však utkání zvládli výsledkově, ačkoliv k předvedené hře mám tentokrát spousty výhrad!!!

Červený tým nastoupil v tomto složení:

Doležal Jirka  , Hruška Jiří, Laibl Marek , Lamač Matěj ,Rais Alexandr,  Neuschl Ondřej,  Jegyinak Dan,

Jakub Tadeáš  a  Ondřej Virava.

Utkání kluci zahájili velmi aktivně a soupeře tlačili před jeho bránu. Vypracovali jsme si řadu šancí, které kluci ještě

zahodili. Až ve 4.minutě otevřel skóre Matěj Lamač. Potom však naše obrana nabídla soupeři několik šancí, z nichž jednu soupeř

využil a vyrovnal stav utkání na 1 : 1 . V té chvíli naši obránci nehráli dobře, byli nervózní a v množství soubojů propadali.

Naštěstí měl dneska formu Dodo  a kluky svými zákroky podržel. Ve 20.minutě naši branku vsítil Tadeáš Jakub a ve 22 . minutě

přidal svoji druhou branku opět Tadeáš Jakub. Ve 24.minutě naši branku vsítil Ondřej Vírava  a první poločas skóre uzavřel opět

Ondřej Vírava.

První poločas naši kluci vyhráli  5  :  1.

O poločase jsme si řekli, co zlepšit a hlavně nepouštět soupeře do šancí před naší brankou. Druhý poločas jsme zahájili

presingem a donutili soupeře k chybám . Hned na začátku v 31. minute  opět dvě branky vsítil Tadeáš Jakub. Další přidal v 35. minutě

Ondřej Neuschel, ve 42.minutě Alex Rais , ve 48.minutě opět Ondřej Neuschel  a ve 49. minutě  z penalty  branku zaznamenal i

Jirka Doležal , když předtím sám chytil penaltu proti nám.

Druhý poločas kluci vyhráli  6  :  0

Co nám utkání řeklo?

Výsledek hovoří o jednoznačném průběhu zápasu, ale ve skutečnosti tomu tak nebylo. Alespoň do 20.minuty soupeř byl

velmi nepříjemný v soubojích, řadu z nich vyhrával a  naši obranu  mnohdy rozebral. Naštěstí soupeři chyběl klid v zakončení

a několik složitých situací vyřešil Dodo. Jakmile jsme se dostali do gólového trháku, tak naši borci se zklidnili, začali hrát náš

kombinační fotbal a zde již soupeř nestíhal. Skóre narůstalo a kluci si zápas užili.

Musím však zdůraznit, že náš předvedený výkon nebyl tak dobrý, jako v minulých zápasech!

Hráč  utkání:

Nikdo z hráčů nepodal nadstandardní výkon, za který by si zasloužil pochvalu na stránkách.

Naopak  pochvalu si zaslouží skutečně celý tým. Kluci bojovali jeden za druhého, pomáhali si a to je nesmírně cenné.

Soupeř  totiž nebyl tak lehký, jak vypadá výsledek!  Ale kluci prokázali, když budou pokračovat v tomto zodpovědném

výkonu, tak  se dá hrát s každým a každého mohou porazit!!!

Zapsal:   Z.Jakub - trenér

FC Nový Bor - TJ Desná 1:6(0:5)

FC Nový  Bor,  z.s.    -   TJ Desná v Jizerských horách   1  :   6

Za  příjemného slunečního počasí , naši borci nastoupili k třetímu soutěžnímu utkání, na travnatém

hřišti  FC Nový Bor. K tomuto soutěžnímu klání jsme odjížděli  plni očekávání, jak naši kluci zvládnou

utkání s velmi těžkým soupeřem. Již první poločas toto utkání vlastně rozhodl a kluci jej zvládli naprosto

s přehledem.

Jakub Tadeáš  a  Holý Martin

Hned od samého začátku se kluci do svého soupeře zakousli a dá se říci, že jsme jej přehrávali ve všech

směrech.  Naši borci  svoji hrou soupeři působili problémy a  až na malé výjimky jsme jej nepouštěli ani do našeho předbrankového

prostoru. Pokud se tam domácí dostali , tak  vše spolehlivě vyřešila naše obrana a jistými zákroky Jirka DODO.

Směrem dopředu jsme byli aktivní. Naše kombinační hra působila domácím značné problémy.   Kluci si vypracovali

řadu šancí, z nichž několik skončilo gólem. Mnohé akce jsme však až fotbalově přehrávali a je škoda, že jsme zahodili

několik tutovek!

První poločas skončil při skóre  5  :  0,  v náš prospěch.  Branky vstřelili tito hráči:  Ondřej Neuschel  -  2 ,  Lamač Matěj,

Jegyiňák Dan  a Rais Alexandr  po 1 brance.

Do druhého poločasu naši kluci nastoupili s odhodláním zápas zvládnout a dotahnout do vítězného konce.

Musíme však sportovně přiznat, že soupeř v druhém poločase byl daleko aktivnější a našim borcům nějak „odešly nohy“

a již jich nebylo plné hřiště jako v prvním poločase.  Přestala nám fungovat záložní řada, naši obránci  se snažili vzít více

odpovědnosti  za útočení na sebe, ale tím naopak jsme umožnili domácím být daleko nebezpečnější před naší brankou.

Mnohdy jsme zbytečně otevřeli předbrankový prostor a soupeř byl výrazně nebezpečnější než v první polovině zápasu.

Po zbytečné hrubce naší obrany jsme dovolili domácím vsítit kontaktní branku. Naštěstí  to byla branka jediná, byť jsme ještě

několik zbytečných chyb v obraně vyrobili. Naopak náš Lexa Rais vsítil svoji druhou branku, takže druhý poločas rozhodčí ukončil

za stavu  1  :  1 .

Celkové skóre  6  :   1 v náš prospěch , je velmi příjemné, na půdě silného soupeře.

Pokud kluci nastoupí k zápasu s takovým odhodláním a fotbalovostí, jako dneska v prvním poločase, tak se na zápas mladších

žáků dá koukat. Bylo tam vše podstatné :  precizní bránění , pohledné kombinace, spolehlivý brankář  a  hlavně brankou zakončené

akce v prvním poločase.

Je však otázka, proč tento výkon nebyli kluci schopni zopakovat ve druhém poločase.

To si budeme muset rozebrat, protože ve druhém poločase jsme soupeři nabídli  vrátit se do zápasu a nehráli jsme jako tým dobře!!

Všichni kluci hráli  svědomitě a týmově a musím je za výkon v prvním poločase pochválit.

Jako hráče utkání však musím  ocenit výkon Dana Jegyiňáka ,  pro něho na nezvyklém postu pravého obránce!! Dan svoji novou roli

zvládl s přehledem, dozadu při bránění téměř bezchybný a navíc zvládal útočit a dokonce vsítil i branku.

Za předvedené výkony,  ve třech utkáních, jdeme všichni do cukrárny si dát něco dobrého!  Bude to pro ně  příjemná změna místo tréninku!

Kluci si to však za předvedené výkony  zaslouží.

TJ Desná - VTJ Rapid Lbc 10:4(5:1)

TJ Desná v Jizerských horách  -   VTJ Rapid  Liberec   10  :  4

Za deštivého  počasí  jsme na hřišti v Zásadě sehráli druhé mistrovské utkání MŽ .

Trochu jsme se obávali, co mokrý trávník udělá  s naší kombinační hrou, zda kluci toto těžké utkání

se silným soupeřem zvládnou. Naštěstí se kluci vyrovnali nejen s terénem, který nebyl blátivý, ale

naopak kvalitě trávníku déšť prospěl . Vlastní utkání naši borci zvládli , až na malé výjimky vcelku slušně.

Doležal Jirka ,  Bambusz Jan , Hruška Jiří, Laibl Marek , Lamač Matěj ,  Neuschl Ondřej,  Jegyinak Dan,

První branku utkání vstřelil  Tadeáš Jakub  a ukázal cestu, jak na soupeře již v 6.minutě. To bylo velmi důležité

pro vývoj utkání. Soupeře jsme na začátku utkání přehrávali kombinací, kolotočem krátkých rychlých přihrávek

a dá se říci, že jsme jej  k naší brance moc nepouštěli.  Druhou branku vsítil po pěkné kombinační souhře

s Tadeášem,  Dan Jegyiňák ve 14.minutě. Potom si dokonce soupeř v 21. minutě vstřelil vlastní branku, o kterou se

z naší strany přičinil Ondřej Neuschl.  V 23.minutě prvního poločasu svoji druhou branku přidal Tadeáš.

Pátou branku v 26.minutě vsítil Martin Holý.  Soupeř nám v první polovině zápasu vsítil také jeden gól.

Vývoj prvního poločasu se nám zdál jednoznačný a jednostranný. Soupeř se pouze bránil a vyrážel k náhodným brejkům.

Za stavu  5  :  1 nám skončil první poločas.

Do druhého poločasu naši borci však nastoupili lajdácky a začátek druhé půle jsme věnovali soupeři!!

Ten dokázal najednou skóre zdramatizovat, kdy z jednoznačného výsledku to bylo mezi  33 až  40 minutou

najednou  5 : 4. Soupeř nám v rozmezí sedmi minut vsítil 3 branky. Naše obrana zneklidněla,

kluci kupili chyby a soupeř trochu přitvrdil v soubojích a cítil šanci.

Naštěstí dnešní den patřil Tadeášovi, který soupeři vsítil v rozmezí 40. až 47 .minuty tři branky!!

Hra se opět uklidnila, kluci měli hru pod kontrolou a soupeři již víc nedovolili.  Naopak jsme sami přidali

další dvě branky. Velice pěknou akci v 56.minutě zakončil Dan Jegyińák svoji druhou brankou  a skóre uzavřel

z penalty opět Tadeáš.

Druhý poločas nám skončil za stavu   5  :  3.

Nepříznivé počasí nám paradoxně zlepšilo kvalitu trávníku, který nebyl tak tvrdý a  kluci na něm předváděli

vcelku pohledný fotbal. Viděli jsme řadu pěkných fotbalových momentů, kombinací na jeden dotek,

viděli jsme slušnou práci obránců v prvním poločase.  Také jsme však byli svědky několikaminutového herního výpadku,

kdy si kluci mysleli, že se soupeř porazí sám. Naopak ten přidal, v soubojích přitvrdil a najednou jsme měli velké

komplikace před vlastní brankou na začátku druhého poločasu.

Takto by naši borci neměli prohospodařit slibný náskok.

To si budeme muset v týdnu vysvětlit, aby se to víckrát neopakovalo.

Hráč utkání  -  Tadeáš Jakub

Ukázal se jako správný kapitán týmu, který nejen vsítil  6 branek, ale byl u všeho podstatného  co se na hřišti dělo,

jeho smysl pro kombinaci a  pro přihrávku byl rozhodujícím faktorem dnešního úspěšného zápasu!

Podještědí/Hodkovice - TJ Desná 1:10(0:2)

Za příjemného fotbalového počasí  jsme na hřišti v Hodkovicích sehráli první mistrovské utkání MŽ .

Soutěžní utkání jsme si  všichni přáli užít a pokusit se získat první body do tabulky.  To se podařilo po kvalitním výkonu všech hráčů, kteří nastoupili

Jakub Tadeáš, Holý Martin  a  Lipš David.

Od samého počátku utkání bylo patrné, že naši kluci jsou na tom fotbalově o poznání lépe než soupeř.

Většinu soubojů kluci vyhrávali, byli častěji na míči a také předvedli několik pěkných fotbalových akcí.

Delší dobu však trvalo, než se jim podařilo vstřelit úvodní branku a uklidnit se. To je snad jediná připomínka k jejich hře, kdy některé akce před brankou soupeře byly

přehrávány a končily ztrátou míče. Střelcem prvního poločasu byl Ondřej Neuschl, který vsítil dva naše góly.

Za stavu  2  :  0 skončil první poločas.  Je jen škoda, že řadu pěkných akcí kluci nezakončili fotbalově lépe  a  brankou.  Soupeř si  vypracoval také několik

málo  příležitostí,které však naše obrana a Jirka v brance s přehledem vyřešili.

Druhý poločas se odehrával podle stejných not. Naši borci byli častěji na míči a hru plně kontrolovali.

Také se rozstříleli i další naši hráči a tak skore narůstalo. Dvě branky vsítil Matěj Lamač,  dvě Tadeáš Jakub , opět dvě Ondřej Neuschl a po jedné přidali Dan jegyinak a

Martin Holý.

Druhý poločas kluci vyhráli  8  :  1 .

Dneska bylo vidět, že  nominovaní hráči „chtěli zvítězit“ a svého soupeře porazit.

Za svůj výkon zaslouží všichni pochvalu, neboť nám předvedli řadu pěkných fotbalových momentů.

Přejme si, aby naši borci byli schopni takové výkony opakovat pravidelně.